24/05/2024 - 

منو اصلی
تقویم
24/05/2024
 

 

Affiliation چیست؟ و چگونه بنویسیم؟

Affiliation معرف وابستگی سازمانی نویسندگان مقاله است.  برای ارزشیابی یک سازمان ( دانشگاه ها، موسسات علمی، مراکز تحقیقاتی و دانشکده ها) از مقالات و مستندات منتشر شده آنها استفاده می شود. راه شناسایی و استناد یک مقاله به یک سازمان ثبت Affiliation درست آن سازمان می باشد.  چنانچه از ظن خود یا گفته دیگران یا مقالات قبلی و مشابه affiliation سازمان خود را بنویسید، مطمئن باشید که در 99% موارد اشتباه خواهید نوشت.  تنها راه درست و مطمئن مراجعه به سایت سازمان خود، کپی کردن affiliation  توصیه شده درست پیش از سابمیت مقاله و تکرار آن در زمان تائید پروف مقاله می باشد. بطور مثال affiliation مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر بر سلامت در لینک دیده می شود.


بطور معمول Affiliation دانشگاه های بزرگ و قدیمی کمتر تغییر می یابد ولی مشاهده می شود که Affiliation دانشگاه های غیر دولتی و تازه تاسیس به کرات تغییر پیدا می کند. تاکید می شود که Affiliation را تایپ نکنید بلکه حتما copy  و paste نمائید، چون حتی جابجایی یک نقطه و کاما یا بودن و نبودن فاصله توسط ربات شناسایی شده و رد می شود.  سردبیر به کرات با تقاضای تغییر Affiliation بعد از چاپ در حد جزیی مانند واژه های branch ، کاما و املای نام دانشگاه و شهر مواجه بوده است. باید به این نکته توجه نمائید که بعد از چاپ مقاله امکان تغییر هیچ چیز وجود ندارد. حدود اختیارات مجلات تا تائید پروف می باشد. جملاتی نظیر نپذیرفتن دفاع پایان نامه، عدم پذیرش مقاله برای تسویه حساب، عدم احتساب امتیاز برای ارتقاء عبارات آشنایی هست که سردبیر پیش از راه اندازی مجله با آنها ناآشنا بود. بیشتر این مشکلات در شعبات شهرستان دانشگاه آزاد، پیام نور و دانشگاه ها و رشته های  تازه تاسیس شده کوچک رخ می دهد.

پروف مقاله یا Galley Proofs چیست؟

بسیاری از پژوهشگران جوان و دانشجویان که اولین مقاله خود را نوشته اند با این سوال مواجه می‌شوند که پروف مقاله یا Galley Proofs چیست؟ زمانیکه مولف مقاله‌ای را به مجله جهت چاپ سابمیت می‌کند، چندین مرحله از زمان سابمیت تا چاپ وجود دارد که این مراحل نیازمند تعامل بین ادیتور مجله و کارکنان آن با نویسنده مقاله است. مقالاتی که داوری و ویراستاری می‌شوند، بعد از پذیرش علمی توسط مجله فورمت‌بندی می‌شوند و برای تائید به عنوان آخرین مرحله پیش از چاپ به مولف ارسال می‌گردد. 

پس نسخه پروف آخرین نسخه پیش از انتشار است که به نویسنده مسئول و سایر نویسندگان ارسال می شود و پس از تائید نویسندگان عیناً چاپ می شود.

بنابراین لازم است که همه نویسندگان نسخه پروف را بصورت دقیق مطالعه کنند و اشکالاتی از قبیل املای اسم نویسندگان، Affiliation، ایمیل، غلط های املایی، صحت اعداد و ... را مشخص نموده و به مجله برای تصحیح اعلام نمایند. سیاست مجله سلامت اجتماعی تهیه پروف مجدد و ارسال جهت تائید نویسندگان می باشد.

 

نکته مهم:

پس از تائید پروف و انتشار مقاله امکان تغییر در هیچ بخشی از مقاله وجود ندارد.

مجله سلامت اجتماعی این موضوع را بطور صریح در راهنمای تائید پروف ذکر کرده و از نویسنده مسئول می خواهد که تعهد بدهند که بعد از انتشار مقاله تقاضای تغییر نخواهند کرد. ولی مجله بعد از تائید پروف چنانچه هنوز مقاله منتشر نشده باشد با اخذ هزینه پروف مجدد را انجام می دهد.

 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 608
 بازدید امروز : 7
 کل بازدید : 412150
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 2.91
         مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر بر سلامت، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشــتی

       آدرس: تهران، خیابان دکتر شریعتی، پائین تر از میرداماد، روبروی  حسینیه ارشاد، کوچه شمشک (هدیه) پلاک 9 طبقه چهارم
        تلفن:22221543 فاکس: 1317- 2641    ایمیل مرکز تحقیقات: sdh@sbmu.ac.ir    ایمیل مجله: ch@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر بر سلامت، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.